Kredyty samochodowe a inne produkty finansowe

Kredyty samochodowe są flagowym przykładem kredytów celowych blisko szczytu produktów posiadających najbardziej typowe cechy dla kredytu. Służą jak wszystkie kredyty czy pożyczki do pozyskiwania dodatkowego kapitału na zakup rzeczy, który jednak trzeba później oddać, a gdzie najlepiej ubiegać się o taki kredyt? Zobacz na 17bankow.com.

Po pierwsze i najbardziej kluczowe oprocentowanie. Kredyty samochodowe są stosunkowo tanie w porównaniu z innymi formami finansowania zakupu samochodu z jakich możemy skorzystać o ile nie jednym z najtańszych. Oczywiście niskie oprocentowanie wynika z wielu innych cech, które można by określić jako wady, w każdym razie kredyty samochodowe ogólnie rzecz ujmując na pewno będą tańsze niż pożyczki czy kredyty gotówkowe, lepszą opcją może się okazać leasing o ile jest dostępny.

Drugą kwestią jest łatwość otrzymania pieniędzy. Tutaj sprawa już nie wygląda tak kolorowo. Banki mogą dać niższe oprocentowanie ponieważ w tym miejscu mogą zredukować swoje ryzyko, tak więc aby otrzymać kredyt samochodowy nie wystarczy sam dowód osobisty jak w przypadku niektórych pożyczek, nie wystarczy też samo poświadczenie o posiadanych dochodach ale potrzeba wielu innych dokumentów związanych z zakupionym samochodem, często także innych poświadczeń w przypadku większej sumy pieniędzy i braku wystarczającej zdolności kredytowej.

Kolejną cechą jest kwota, tutaj można by stwierdzić że jej wysokość przemawia za kredytem samochodowym ponieważ jest stosunkowo wysoka i przewyższa pod tym względem kredyty gotówkowe i pożyczki. Jest to często też bezpośredni powód tak wielu formalności oraz przemawiający za wybraniem tej właśnie metody kredytowania spośród innych dostępnych opcji. Dodatkowo wysoka kwota może zostać rozłożona na większą ilość rat przez co pojedyncza rata kredytu nie musi być wyższa niż np w przypadku kredytu gotówkowego co jest kolejną cechą przemawiającą za wyborem kredytu samochodowego.

Największy problem może tkwić wśród pozostałych cech kredytu samochodowego, do których należą możliwości zabezpieczenia dla banku. Po pierwsze w momencie zakupu samochodu bank staje się jego współwłaścicielem, lub nawet można by uznać że właścicielem dopóki nie spłacimy zobowiązania. Jest to bez wątpienia duże utrudnienie jeśli po jakimś czasie chce się sprzedać samochód, zapewne jest to możliwe po dokonaniu wielu uzgodnień z bankiem ale to oznacza kolejne problemy, dokumenty i biurokrację oraz formalności. Inną znaczącą wadą może być konieczność posiadania dodatkowego ubezpieczenia przed kradzieżą, i tutaj w momencie kradzieży samochodu pieniądze z ubezpieczenia trafią bezpośrednio do banku, żeby to chociaż było na poczet spłaty pozostałych rat kredytu samochodowego.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s